Nejčastěji pokládané otázky

Opravdu to funguje?

Jako důkaz efektivnosti naší metody ať poslouží jednotliví absolventi Kočičí akademie WCkitty :) V našich videích a na našich fotografiích vystupují výhradně naše vlastní tři kočky učené na jedné a té samé toaletě a kočky našich zákazníků. Prohlédněte si naše materiály a přesvědčte se na vlastní oči ;)

 

Kde si mohu WCkitty koupit?

Věnujeme se výhradně zásilkovému prodeji prostřednictvím našeho obchodu na www.wckitty.com. Soupravu odesíláme přímo do všech evropských zemí.

 

Kde se WCkitty vyrábí?

Naše souprava se vyrábí v Polsku, na území Evropské unie. 

 

Potřebuje kočka po ukončení tréninku nadále mít na toaletě WCkitty?

Ne. Kočka bude toaletu používat automaticky a nebude už potřebovat ani WCkitty ani kočkolit.

 

Může se to naučit i starší kočka?

Z našich zkušeností s mladými kočkami i se seniory (staršími než 8 let) je zřejmé, že věk zde nehraje důležitější úlohu ale zvědavost kočky a vrozený chuť poznávat nové věci. Mezi konzervativnějšími kočkami je proces učení o něco delší, ale zpravidla netrvá déle než 12 týdnů. Shlédněte toto video na naší stránce na portálu YouTube.

 

Kdy nejdříve se to může kočka začít učit?

Doporučujeme trénovat koťata, které už dosáhly věku tří měsíců.

 

Moje kočka miluje hrabat se v kočkolitu! Nebude to problém?

Charakteristický pohyb "hrabání" není u koček otázkou obliby ;) Zvířata instinktivně chtějí ukrýt zápach svých výměšků v půdě. Po ukončení tréninku tento pohyb částečně zůstane (ve formě škrábání tlapkou po záchodovém prkýnku) ale samotný zápach bude utlumen vodou.  

 

Není to proti kočičí přirozenosti?

Kočka instinktivně potřebuje ukrýt zápach svých exkrementů proto, aby se nestala obětí většího predátora. Kočkolit v kočičím záchodě není "přirozenou" formou jejich ukrývání ale jen možností, kterou kočce poskytneme. Během tréninku učíme našeho miláčeka, že voda maskuje zápach výkalů o hodně lépe než kočkolit.

 

Mohu s WCkitty používat běžnou podestýlku?

K učení se s WCkitty se hodí každý druh kočkolitu, některé se ale splachují výrazně lépe než ostatní. K tréninku doporučujeme dřevěnou nebo silikonovou podestýlku.

 

Není moje kočka příliš těžká?

WCkitty snese zatížení do 15kg. Většina koček váží méně než 6 kg. Dokonce i velké plemeno Maine Coon nemá problém s používáním soupravy.

Mohu učit pomocí jedné soupravy několik koček zároveň?

Ano. Známe osoby, které učily dokonce až 5 koček najednou. Úspěšně. Trénink několika koček najednou trvá sice prostě o něco déle a vyžaduje větší trpělivost, protože tempo musíme uzpůsobit nejpomaleji se učící kočce.


Není to pro lidi nehygienické?

Kočičí záchod je rozhodně méně hygienický než WCkitty. Kočky z něj často vycházejí se špinavými tlapkami a roznášejí bakterie po celém domě, vstupují i na nábytek. Při používání WCkitty se kočky už na druhém prstenci prakticky vyměšují do záchodové mísy a nemají tak kontakt s bakteriemi ani znečištěným kočkolitem.

 

Nebude WCkitty vadit ostatním členům domácnosti?

Sejmutí a opětovné nasazení WCkitty trvá maximálně 2 sekundy, je to tedy nepohodlí srovnatelné se zvednutím poklopu :)


Bude WCkitty kompatibilní s mojí mísou?

WCkitty se hodí na všechny standardní mísy. Díky univerzální konstrukci ho lze používat dokonce i na obdélných toaletách.

 

Je třeba toaletu k tréninku nějak speciálně připravit?

Návod obsažený v obalu se soupravou přesně popisuje etapy učení a přípravu na ně. Nevyžadují se žádné drastické změny ani velké přípravy. Je třeba vykonat několik jednoduchých činností a vyvarovat se chyb detailně popsaných v průvodci.   

 

Co dělat, pokud kočka spadne do toalety?

Kočky jsou nesmířně chytrá zvířata s geniálním smyslem pro rovnováhu a během tréninku se učí balancovat na prkýnku. Případy spadnutí jsou vzácné a nejsou nijak hrozné. Utopení se kočky ve vodě hluboké 15 cm lze také vyloučit.

 

A když to už svou kočku naučím?

Určitě nám pošlete fotografii nebo video a popis Vaší kočkyna office@wckitty.com. Rádi je umístíme na facebooku a v naší Kočičí akademii WCkitty.